کانکس کافی شاپ

کانکس کافی شاپ

کانکس کافی شاپ
اشتراک گذاری :

در باره کانکس کافی شاپ سیار و کانکس فست فود سیار این روزا سخن بسیار شنیده می شود و البته نه تنها در ایران بلکه در همه جای جهان این نوع کانکس ها روند ه رو به رشدی دارد .
کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبوده و درخواست کانکس کافی شاپ روز به روز از طرف مشتریان رو به افزایش است.
سازه ای که میخواهد به عنوان کافی شاپ مورد استفاده قرار گیرد می بایست دارای شرایط و امکانات خاصی باشد.از مهمترین آنها استفاده از متریال هایی که مورد تائید سازمان بهداشت بوده و براحتی قابل شستشو باشد که در این زمینه پوشش استیل را برای دیواره های داخلی و کف کانکس پیشنهاد می کنیم.
بظور کلی می توان کانکس کافی شاپ را در دودسته ثابت و چرخدار دسته بندی کرد که هرکدام دارای ویژگی های منحصر بفرد خود و شرایط استفاده مجزایی می باشند. از این رو در ادامه این دو دسته را به تفکیک تشریح نموده ایم تا شما خواننده عزیز بتوانید تفاوت ها و مزایای هرکدام را از یکدیگر تشخیص دهید.اگر با مطالعه این مطلب همچنان پرسش هایی باقی ماند که جواب آنها را در متن نیافتید یا در بخش نظرات همین مطلب و یا از طریق تماس تلفنی با ما در میان گزارید.

انواع کانکس کافی شاپ

همانگونه که پیش تر نیز به آن اشاره شد سازه های پیش ساخته تولید گروه مهندسین راه کوشش برای اربری کافی شاپ به دو دسته اصلی چرخدار و ثابت تقسیم می شوند که هرکدام ویژگی های مربوط به خود را دارند. دلیل این امر نیز متفاوت بودن نیاز خریداران و انتظارات انها از سازه و شرایط استفاده آنها می باشد ، چرا که در برخی موارد فضای زیادی برای قرار دادن و نصب کانکس کافی شاپ در اختیار داشته و در برخی موارد بلعکس فضای بسیار کوچک و فقط در ساعات خاصی از روز اجازه فعالیت به آن داده می شود.این تفاوت ها باعث بوجود امدندسته بندی مختلف از کیوسک های پیش ساخته در کاربری های مختلف گردیده است.

کانکس کافی شاپکانکس کافی شاپ

کانکس کافی شاپ ثابت


این سازه معمولا دارای ابعاد بزرگ و برای نصب بصورت دائم در مدت زمان زیادی درون مجموعه هایی مانند پارک ها و یا دانشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته و ابعاد بزرگ آن نیز برای این می باشد که می بایست دو بخش آماده سازی و پذیرایی را در خود جای دهد.نمای بیرونی کانکس کافی شاپ ثابت برای همخوانی بیشتر با نوع کاربری و ایجاد حس فضایی دنج و آرامش بخش معمولا از متریال چوب بوده که خود می تواند از نوع ترمو یا چوب روس باشد. نوع ترمو کمی زیبا تر ولی از لحاظ هزینه کمی بیشتر است.

کانکس کافی شاپ سیارکانکس کافی شاپ چرخدار

کانکس کافی شاپ سیار


شاید در مورد کاربرد کانکس در زمینه کافی شاپ بتوان گفت که نوع سیار آن بسیار شایع تر و پر کاربرد تر از نوع ثابت می باشد و کاربری های موازی مانند کانکس فست فود سیار و یا نوع کترینگ سیار نیز برای آن در نظر گرفته می شود که این خود یکی دیگر از دلایل استفاده بیشتر آن نسبت به نوع ثابت می باشد.خصوصیات نوع سیار به این صورت است که معمولا دارای ابعاد کوچکتری بوده چرا که می بایست در هنگام حمل استاندارد ابعاد رعایت شده باشد. این سازه بر روی دو محور چرخدار قرار گرفته که می توان آن را به وسیله یک خودروی باری سبک و بعضا حتی خودروی سواری نیز از محلی به محل دیگر جابجا نمود. اصلی ترین تفاوت کانکس کافی شاپ سیار با نوع ثابت این است که در نوع سیار به علت کمبود فضای داخلی ، محل پذیرایی از مشتریان در بیرون سازه و معمولا روی میز صندلی هایی که جلوی سازه برای این منظور قرار گرفته می باشد اما در نوع ثابت به علت بزرگ بودن فضا مانند یک واحد مغازه ای کامل ، میز وو صندلی های پذیرایی نیز درون آن جای داده شده است.

امکانات کانکس کافی شاپ


سوالی که همواره مطرح می شود این است که امکانات داخلی کانکس کافی شاپ چیست و می بایست دارای چه ویژگی هایی باشد. در پاسخ به این پرسش باید بگوئیم که برای نوع سیار می بایست بدنه داخلی و سقف از نوع متریال استیل ضد خش و همچنین تمامی متعلقات مانند کابینت و سینک نیز از همین مصالح باشد.چرا که هم بهداشتی و قابل شستشو بوده و هم از نظر سازمان های مرتبط با مواد غذایی مورد تائید می باشد اما از طرفی باعث بالا رفتن هزینه های تمام شده کار تا حدود دو برابر نیز می گردد.تعبیه مخزن آب ، سینک و مخزن تخلیه آب نیز برای آن اجباری بوده که تولید کننده می بایست آنها را در هنگام ساخت کانکس کافی شاپ سیار در آن تعبیه کند. اما مابقی وسایل مانند دستگاه قهوه ساز ، یخچال ، کابینت و دیگر تجهیزات مورد نیاز می بایست توسط خریدار تهیه و در سازه قرار گیرد. در نوع ثابت اما نیازی نیست که تمامی فضای داخلی استیل باشد و می توان از دیوار پوش های پی وی سی با طرح های چوب و کاغذ دیواری برای تزئین فضای داخلی استفاده کرد و فقط قابل شستشو بودن دیواره ها و سقف در این حالت مهمترین فاکتور آن می باشد.
 

قیمت کانکس کافی شاپ


در ارتباط با قیمت کانکس کافی شاپ که خود یکی از رایج ترین پرسش ها در هنگام خریداری آن می باشد باید بگوئیم که نوع سیار یا همان چرخدار کافی شاپ با داشتن بدنه داخلی تمام استیل و یک مخزن دخیره آب به همراه سبنک و مخزن تخلیه ، دارای دو محور چرخدار و یک کرکره برقی و نورپردازی داخلی ، در ابعاد 2.2*3.5 متر 37/000/000 تومان می باشد که اگر ابعاد کوچکتر و یا بزرگتر شود به همان نسبت قیمت کانکس نیز تغییر خواهد کرد. همانگونه که پیش تر نیز به آن اشاره شد تجهیز سازه به دستگاه ها و وسایل مورد نیاز و همچنین تهیه و ساخت کابینت برای فضای داخلی به عهده خریدار بوده و هزینه های آن نیز در قیمت اعلام شده محاسبه نگردیده است. چرا که هر شخصی بنا به میزان بودجه و سلیقه خود اقدام به تجهیز فضای داخل کانکس کافی شاپ خود می نماید.

مجوز کانکس کافی شاپ سیار

اخذ مجوز برای قرار دادن کانکس کافی شاپ سیار در فضای شهری و مکان های عمومی از طریق سازمان های مرتبط صورت می گیرد.بطور مثال وقتی سازه را بخواهیم درون یک شهر بازی یا پارک بزرگ مانند بوستان آب و آتش در تهران قرار دهیم می بایست از مدیر پارک این مجوز را دریافت کنیم و در برخی موارد نیز این فضا ها را کرایه می دهند.اما وقتی می خواهیم در خیابان و در تقاطع خاصی از آن استفاده کنیم می بایست از شهرداری منطقه مجوز های لازم را بگیریم.پس برای استفاده از این نوع کانکس در هر محلی می بایست از سازمان و اداره مربوط به همان منطقه مجوز های لازم برای قرار دادن کانکس کافی شاپ را دریافت کرده و سپس سازه را به محل حمل کرد.

سوالات متداول درباره کانکس کافی شاپ
در آمد کانکس کافی شاپ چگونه است ؟
از نظر درآمد می توان اینگونه گفت که چندین آیتم مهم و تاثیر گذار بر درآمد و میزان سودهی این کسب و کار وجود دارد که انتخاب محل ، کیفیت خدمات یا محصول ارائه شده ، محلی که برای نصب کانکس کافی شاپ در نظر گرفته اید و توجه به رنج سنی مخاطب یا مشتریان از جمله آنها هستند اما در باره خود سازه انتخاب طرح ، رنگ ، فرم و نوع مصالح در جذب مخاطب و افزایش رونق آن بطور چشمگیری موثر است و یکی از دلایل و حساسیت های ما نیز در هنگام ساخت این سازه ها به همین خاطر می باشد. این شغل سالها در کشور های مختلف آزمایش خود را بخوبی پس داده و درآمد خوبی برای صاحبان خود به ارمغان آورده است.

چطور می توان با کانکس کافی شاپ یک کسب و کار راه اندازی کرد؟
بگذارید اینگونه در ابتدای امر خدمتتان عرض کنیم که اگر به این شغل علاقه و کشش خاصی ندارید بهتر است خود را درگیر اخذ مجوز های لازم و هزینه های طراحی و ساخت کانکس کافی شاپ نکنید چرا که شغلی است که باید ذوق و علاقه آن را داشته باشید. اما اگر فکر می کنید که به این کار علاقه دارید بهتر است در گام اول مکان مورد نظر برای راه اندازی این کسب و کار را پیدا و سپس اقدام به اخذ مجوز های لازم که در بالا به آنها اشاره شد کرده و در گام بعدی برای طراحی و تولید کانکس کافی شاپ تیم کانکس راکو در کنار شما خواهد بود.

گروه مهندسین راه کوشش - کانکس راکو


الهام ترکاشوند تاریخ :۱۳۹۸/۴/۱۵ سلام آیا در مراحل اخذ مجوز برای کانکس کافی شاپ شما خدماتی ارائه می کنید ؟
مدیریت سایت کانکس راکو تاریخ :۱۳۹۸/۴/۱۶ سلام - خیر - به دلیل متفاوت بودن شرایط در مناطق و ناحیه های مختلف ، کمی شرایط در هر کدام با یکدیگر متفاوت بوده و ما فقط راهنمایی و مشاوره هایی که در حوزه کاریمون باشه رو خدمتتون ارائه می دهیم.
تاریخ :۱۳۹۶/۴/۱۲ abbas.aha@gmail.com
تاریخ :۱۳۹۶/۴/۱۲ abbas.aha@gmail.com???
تمامی حقوق محفوظ است