کانتینر

کانتینر
اشتراک گذاری :

کانتینر یکی از پر کاربرد ترین و مهمترین اجزا برای حمل کالا با کشتی از کشوری به کشور دیگر می باشد.
سوالات متداول در باره کانتینر:
چرا در حمل کالا بصورت دریایی از کانتینر استفاده می شود؟
زیرا کانتینر ها دارای بدنه فولادی با ضخامت سه میلیمتر بوده و با درب های آبند شده مانع از آسیب دیدن کالا های درون خود می شود و همچنین مانع از رسیدن رطوبت و یا آب به داخل فضای خود می شوند.اما این تنها دلیل استفاده از کانتینر در این صنعت نیست و دلایل مهم دیگری نیز باعث این کار می گردند از جمله بارگیری و تخلیه سریع کشتی ، انبار کردن و روی هم چیدن راحت کانتینر ها ، شمارش راحت کالا ها و مشخص شدن مقدار محصول حمل شده ، امنیت کالا در برابر سرقت ، کاهش هزینه های بسته بندی و انبار داری ، تسریع در انجام امور بازرگانی و گمرکی تنها بخشی از مزایای استفاده از این جعبه های فلزی می باشد.

تاریخ چه کانتینر و ایده های اولیه آن :
تولد کانتینر و حمل کالا به سبک امروزی به سالهای 1950 باز می گردد که شخصی بنام مالکو مکلین که خود یک راننده کامیون بود ابتدا آن را مطرح و ایده اش را به مرحله اجرا گذاشت.مکلین با مشاهده مشکلات زیادی که برای حمل کالا تویط کشتی رانی در بنادر وجود داشت به این فکر افتاد که یک سازه با استاندارد ها و ابعاد مشخص را برای این منظور طراحی و تولید کند.او ابتدا یک کشتی بخاری را مجهز به سیستم بارگیری و تخلیه کانتینر نمود و پس از موفقیت در این امر اقدام به خرید دو شرکت کشتی رانی نمود.سپس اروپا را نیز از این امر مطلع کرده و رسما در سال 1960 عملیات کانتینراسیون در حمل و نقل کالا شکل گرفت و تمامی خطوط کشتیرانی از این ابزار برای حمل و نقل و صادرات استفاده کردند.

سازمان ISO :
شکل گیری سازمان ISO متشکل از نمایندگان کشور های مختلف برای استاندارد سازی حمل و نقل کالا از سرار سر جهان می باشد که در سال 1947 شکل گرفت و هر کانتینر برای اینکه بتواند در عملیات کانتینراسیون مورد استفاده قرار گیرد می بایست مجوز لازم را از این سازمان دریافت کرده باشد.

کانتینر ها را چه کشوری تولید می کند؟
در گذشته اکثر کانتینر ها تولید کشور آمریکا ، ژاپن و روسیه بودند اما امروزه تمامی کانتینر ها تولید کشور چین بوده و کمتر تولید کشور های دیگر به چشم می خورد اما تولید آنها به این سادگی ها نبوده و تحت نظارت سازمان حمل و نقل جهانی می باشد که پس از اتمام مرحله تولید مورد برسی و می بایست بتواند استاندارد و مجوز حمل از این سازمان را دریافت کند که مستلزم رعایت اصول فنی و امنیتی در تولید و کیفیت متریال بکار رفته می باشد.
برگ سبز کانتینر چیست؟
همانگونه که پیشتر گفته شد هر کانتینر پس از تولید می بایست موفق به کسب تائیدیه یا همان استاندارد جهت استفاده برای حمل و نقل گردد که در این هنگام برگه ای به عنوان پروانه یا همان استاندارد تولید برای آن صادر می گردد که به برگه سبز کانتینر شهرت دارد.در این برگه اطلاعات تولید ، سال تولید ، ابعاد و تاریخ انقضای پروانه ذکر شده استو به نوعی سند کانتینر محسوب می شود.
انواع کانتینر چیست و چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟
 

کانتینر 20 فوت استاندارد

20ft container

این کانتینر یکی از پر کاربرد ترین نوع این محصولات می باشد که به علت ابعاد استانداردی که دارد بخوبی برای انبار کردن کالاها درون آن مناسب بوده و حمل آن با تریلی در جاده ها نیز مطابق ابعاد استاندارد راهداری می باشد.لذا از این محصول بیشترین استفاده هم در حمل و نقل دریایی و هم در حمل و نقل زمینی می شود.ابعاد کانتینر 20 فوت مطابق جدول زیر می باشد.
کانتینر 20 فوت

کانتینر 40 فوت استاندارد

40ft container

کانتینر 40 فوت استاندارد نوعی دیگر از این نوع سازه های فلزی می باشد که دارای مشخصاتی که در جدول زیر آورده شده است بوده و مهم ترین موارد کاربرد آن نیز مانند نوع قبلی در صنعت حمل کالا و یا انبار کردن محصولات وارداتی و صادراتی می باشد.
کانتینر 40 فوت

کانتینر 40 فوت ارتفاع بلند

40ft high cube container

ارتفاع کانتینر های کیوب حدود 50 سانتیمتر از نوع استاندارد آن بلند تر است و دلیل نامگزاری آن نیز همین ارتفاع بیشتر می باشد. این نوع کانتینر برای بارهایی که ارتفاع بلندی دارند یا محموله هایی با اشکال غیر هندسی بسیار مناسب بوده و معمولا در هنگام اتمام دوره استفاده از آن در حمل و نقل و کشتی رانی از آنها به عنوان انبار یا گاها فروشگاه یا حتی ویلا های پیش ساخته استفاده می شود.
کانتینر 40 فوت های کیوب

کانتینر 20 فوت اوپن تاپ

20ft open top container

بطور کل کاربرد کانتینر اپن تاپ یا همان بی سقف برای بارگیری از بالا می باشد که بعد از بارگیری روی سقف با چدر مخصوص پوشانده شده و از محل هایی که برای بستن چادر تعبیه شده آن را محکم می کنند. معمولا این نوع سازه در هنگام حمل و نقل دریایی فقط در طبقه بالا و بر روی تمام کانتینر ها قرار گرفته و دیگر روی آن باری نمی گذارند. از این رو معمولا تعداد آنها کم بوده و نسبت به نوع های دیگر کم یاب تر هستند.
کانتینر 20 فوت اوپن تاپ

کانتینر 40 فوت اوپن تاپ

40ft open top container

این کانتینر نیز کاملا مشابه مورد قبلی بوده و برای بارگیری از سقف طراحی شده است و تنها تفاوت آن با نوع قبلی در ابعاد آن است.
کانتینر 40 فوت اوپن تاپ
نوع های دیگری از کانتینر نیز وجود دارد که بیشتر در همان حمل و نقل دریایی کالا مورد استفاده قرار می گیرد و چون کاربری خاصی دارند معمولا کمتر از نمونه هایی که در بالا ذکر شد در حمل کالا کاربرد داشته و بعد از اتمام برگ سبز آنها نیز معمولا قابلیت استفاده به عنوان انبار یا فروشگاه را ندارند.در ادامه مطلب به تشریح چند نمونه از آنها خواهیم پرداخت.

کانتینر اوپن ساید

container open side

کانتینر اوپن ساید یا اپن ساید از نظر ظاهری کاملا مشابه نوع 20 فوت و 40 فوت استاندارد می باشد با این تفاوت که درب آنها از بغل یعنی قسمت طولی باط می شود. گاها کالا هایی وجود دارند که به دلیل طول زیاد آنها نمی شود از سر آنها را بارگیری کرد و می بایست با لیفتراک یا جرثقیل مخصوص از بغل بارگیری شوند. در این نوع سازه جداره طولی کامل باز و پس از بارگیری کالا مجددا بسته می شود.
 

کانتینر فلت رک

container flat rack

این نوع از سازه دارای ابعاد 20 و 40 فوت می باشد که شامل کف و دو قسمت عرضی بوده برای بارگیری کالا های خاص بکار می رود و بعد از بارگیری قسمت های طولی و سقف آن با چادر پوشانده می شود.
 

کانتینر مخزنی

container tank

برای حمل سیالات و گاز در صنعت حمل و نقل کالا از یک نوع کانتینر با نام مخزنی استفاده می شود که تشکیل شده از یک مخزن بزرگ که درون یک چهارچوب فلزی جایگزاری شده است.این نوع سازه قابلیت حمل انواع گاز ها و مایعات را دارد که البته باید بعد از عبور از مراحل آزمایش فشار و تائید سازمان جهانی حمل و نقل کالا مجوز آن صادر شود.
 

کانتینر یخچالی و حرارتی

این نوع نیز دارای عایق حرارتی در بدنه های خود می باشند که معمولا از جنس فوم پلی یورتان بوده و دارای یک موتور گرماساز یا سرما ساز می باشند تا بتوانند محصولات خاصی را در خود جای دهند. بظور مثال برای حمل فرآورده های گوشتی و لبنی ، مواد خوراکی فاسد شدنی و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارند.
 

کانتینر حمل هوایی

این نوع دارای تفاوت های زیادی در ساختار با نوع معمولی می باشد که مهمترین آن استفاده از متریال آلومینیوم بجای ورق های فولادی می باشد.از این نوع کانتینر برای حمل کالا بصورت هوایی استفاده می شود و منطقی است که برای این منظور می بایست وزن کلی سازه تا حد زیادی کاسته شود.

در تصویر زیر تعدادی از این نوع کانتینر ها که شرح داده شد قابل مشاهده است. البته نوع های دیگری نیز وجود دارند که به علت کم کاربرد بودن آنها از تشریح آن صرفه نظر شده است که از این دسته به کانتینر حمل احشام و حیوانات ، حمل علوفه و محصولات خشک می توان اشاره کرد.
انواع کانتینر
گروه مهندسین راه کوشش - کانکس راکو

تمامی حقوق محفوظ است