کانکس اضطراری|تحویل فوری کانکس در مواقع اضطراری|کانکس راکو

کانکس اضطراری

کانکس اضطراری
اشتراک گذاری :

کانکس اضطراری همانگونه که در مقدمه گفته شد یکی از محصولات گروه کانکس راکو برای مواقع اضطراری می باشد و جهت امداد رسانی و اسکان موقت بکار می رود. برای درک بهتر مواقع فوریتی و اینکه سازه های پیش ساخته چه کمک رسانی انجام می دهند به برسی انواع مواقع فوریتی خواهیم پرداخت.

کاربرد کانکس اضطراری

یکی از مهمترین مواقع فوریتی و پرکاربرد ترین زمانهای استفاده از کانکس اضطراری در هنگام بلا های طبیعی مانند سیل و زلزله می باشد. چرا که در این هنگام بسیاری از ساختمان و خانه ها دچار آسیب و یا تخریب می شود.ساکنین آنها نیز عملا سرپناه خود را از دست داده و همچنین عملیات باز سازی و آوار برداری زمان زیادی را می برد.تا اتمام عملیات باز سازی این خانوار ها به مکانی برای اسکان موقت نیاز دارند و بخصوص اگر این نوع اتفاق ها در فصول سرد سال مانند پائیز و زمستان رخ دهد چراکه سرمای شدید هوا در هنگام شب این نیاز را بیشتر کرده و نمی توان از این سرما در هنگام شب جان سالم بدر برد.برای این منظور از کانکس اضطراری جهت اسکان موقت استفاده می شود تا بتوان سقفی موقت برای آسیب دیدگان تهیه نمود تا عملیات باز سازی خانه ها به اتمام برسد.این نوع سازه های پیش ساخته نیز می بایست مجهز به سیستم گرمایشی یا بخاری برقی و همچنین سرویس بهداشتی و حمام باشند تا جوابگوی نیاز های اولیه جهت سکونت خوانوار باشند.نمونه بارز این مورد زلزله اخیر شهر کرمانشاه در کشور خودمان می باشد که باعث تخریب خانه های بسیاری از هموطنان عزیزمان شد و عده بسیاری از خانواده ها سرپناه خود را از دست داده و در این سازه های پیش ساخته استقرار یافتند.

کانکس اضطراری امداد رسانی

از دیگر مواقع فوریتی به کانکس اضطراری مستقر در جاده ها می توان اشاره نمود که کاربرد آنها امدادی و خدمات پزشکی می باشد. معمولا در هنگام رخ دادن حوادثی مانند تصادفات در جاده های بین شهری که فاصله زیادی تا بیمارستان ها و درمانگاه ها دارند بخصوص در مواقع پر سفر سال مانند ایمان تعطیلات عید نوروز و موارد مشابه آن تعدادی از این نوع کیوسک ها را به مانند یک درمانگاه کوچک با تجهیزات پانسمان و امداد رسانی برای احیای جان آسیب دیدگان در فواصل مختلفی از راه ها نصب می کنند.در این سازه ها همواره پرستار و پزشک کشیش وجود دارد و یک آمبولانس نیز برای انتقال مجروه از محل حادثه به آن و یا از آنجا به بیمارستان مرکزی در اختیار آنها قرار می دهند.

کانکس موقعیت های اضطراری

یکی دیگر از نمونه های پرکاربرد برای این سازه استفاده در نمایشگاه و گرد هم آیی های بین المللی مانند بینال ونیز می باشد. در این مواقع به علت کمبود زمان و بازگشایی نمایشگاه ، تایم کافی برای انجام عملیات ساختمانی و جود نداشته و برای برپایی بسیار از غرفه ها از کانکس نمایشگاهی اضطراری استفاده می شود. البته نمای ظاهری و تجهیزات این نوع سازه ها با نوعی که برای اسکان موقت مورد استفاده قرار می گیرد کاملا متفاوت بوده و گاها دارای تجهیزات لوکس و امکانات جانبی می باشند چرا که سازمان های شرکت کننده در نمایشگاه می خواهند ارائه مناسبی از مجموعه خود و یا خدماتی که عرضه می کنند را به مراجعین نشان دهند و از این رو سازه هایی با نمای بسیار ساده و اولیه را برای این کار انتخاب نمی کنند و برای بهبود کیوسک خود معمولا اقدام به طراحی اختصاصی بصورت سه بعدی می کنند.مدت زمان استفاده از این سازه ها در طول برگزاری نمایشگاه خواهد بود و بعضا شرکت ها پس از نمایشگاه این سازه را به عنوان کانکس اداری به درون مجموعه خود برده و کاربری دیگری برای آن در نظر گرفته و یا در محلی از آن نگه داری می کنند تا سال آینده و هنگام برپایی نمایشگاه مجدادا از آن استفاده کنند.

ساخت کانکس اضطراری

همانگونه که نام این سازه مشخص می کند ، استفاده از آن برای مواقع فوریتی بوده که زمان کافی برای ساخت و ساز وجود نداشته و ساعت ها بسیار ارزشمند تر می شوند. به همین منظور می بایست در زمان هایی که نیازی به آنها نداریم ، بصورت انبوه و تیپ های مختلف ساخت کانکس اضطراری را شروع کرده ، در محلی نگه داری کنیم تا به محض نیاز به آنها در مدت زمان کمی بتوان محل را تجهیز نمود . در غیر این صورت دیگر از کلمه اضطراری برای آن نمی توان استفاده کرد.
گروه مهندسین راه کوشش - کانکس راکو


تمامی حقوق محفوظ است