کانکس آرایشگاه

کانکس آرایشگاه

کانکس آرایشگاه
اشتراک گذاری :

کانکس آرایشگاه سازه ای پیش ساخته بوده که از نام آن بخوبی می توان به کاربرد آن پی برد.این سازه که توسط گروه مهندسین راه کوشش طراحی و تولید می گردد دارای ویژگی ها و مشخصاتی است که در ادامه به آن پرداخته ایم اما قبل از آن به کاربرد و مکان های مورد نیاز و اینکه چرا از این سازه در چنین مکان هایی استفاده می شود خواهیم پرداخت.

محل کاربرد کانکس آرایشگاه

ترمینال های مسافر بری ، فرودگاه ها ، نمایشگاه های بین المللی و حتی سالن های همایش بزرگ همه جز آن دسته از فضا هایی هستند که افراد برای قرار ملاقات های مهم و به دلیل صرفه جویی در زمان ممکن است نیاز به آرایشگاه سریع و آراستن ظاهر خود باشند تا آمادگی لازم برای حضور در یک همایش یا دیدار با افراد خاصی را داشته باشند. از این رو قرار دادن کانکس آرایشگاه در چنین مکان هایی نوعی نیاز تلقی شده که در سالهای اخیر با تهیه و نصب آن در این محل ها همواره شاهد استقبال مردم از آن بوده ایم. حتی گاها در کنار کانکس آرایشگاه فروشگاه های کوچک کفش و لباس نیز احداث می کنند که گاها آنها نیز مانند کانکس مغازه ای بوده تا افراد بتوانند حتی پوشش خود را در صورت نیاز تغییر داده و نیاز های اولیه خود را در تامین پوشاک خیلی سریع برطرف نمایند ، البته این به منظور احداث فروشگاه بزرگ نبوده و فقط برای در دسترس بودن و در جهت افزایش رضایت مسافر یا عموم حاظرین در چنین فضا هایی بوجود آمده و ناگفته نماند که با توجه به بازخورد بعمل آمده از فروش نسبی خوبی نیز برخوردار بوده اند.

مشخصات کانکس آرایشگاه

معمولا قصد مردم از مراجعه به آرایشگاه آراستن ظاهر خود بوده و همین جمله خود گویای این مطلب است که ظاهر یک آرایشگاه پیش ساخته نیز می بایست دارای زیبایی و طراحی خاص باشد.با استفاده از طرح ها ، مصالح ، تکنیک های نورپردازی و ترکیب رنگ های مختلف می توان این زیبایی ظاهری را برای کانکس آرایشگاه فرآهم نمود. از نظر مشخصات فنی و اصول مهندسی نیز می بایست این سازه حداقل دارای 14 متر مربع فضای داخلی با کف از نوع سرامیک و دیوار پوش های قابل شستشو باشد تا تمامی نکات بهداشتی رعایت ، همچنین فضا های داخلی کمی متفاوت تر از یک کانکس اداری و دارای میز کار ، فضای انتظار مشتریان  ، روشویی برای شستشوی سر به اندازه کافی بوده تا روابط کاربری صحیحی درون کانکس آرایشگاه پدید آید. حدالمقدور می بایست جداره شیشه ای برای ورود نور طبیعی به داخل فضا در چنین سازه ای وجود داشته باشد اما در صورتی که چنین شرایطی فرآهم نباشد می توان از طریق نور پردازی با چراغ های هالوژنی این امر را میسر نمود.
کانکس آرایشگاه

ساخت و نصب کانکس آرایشگاه

معمولا این سازه در کارخانه تولید و بصورت یکجا به محل منتقل و در برخی شرایط به دلیل محدودیت های موجود کانکس آرایشگاه را در محل اجرا می کنند. محل نصب آن نیز باید به گونه ای در حاشیه محل تردد مسافر یا مراجعین باشد که راهرو ها و دالان های فرعی و حتی گوشه حیاط بهترین گزینه ها در این مورد می باشد.از آنجایی که در اکثر مواقع کاربری آنها آرایشگاه مردانه بوده از نظر میزان دید خارجی دارای محدودیت خاصی نبوده اما در صورتی که کاربری آن آرایشگاه زنانه باشد می بایست فیلتر های لازم جهت دسترسی یا دید غیر مستقیم در جهت حفظ حریم داخل ایجاد گردد.

 

گروه مهندسین راه کوشش - کانکس راکو


تمامی حقوق محفوظ است