کانکس انباری

کانکس انباری

کانکس انباری
اشتراک گذاری :

کانکس انباری یکی از محصولات کانکس راکو برای استفاده به عنوان انبار در واحد های مسکونی ، واحد های تولیدی و صنعتی و همچنین کارگاه های عمرانی و ساختمانی می باشد.نوع و ابعاد هریک از آنها بنا به نیاز خریدار و کاربری آن متفاوت بوده و از یک فضای 1*2 متر تا به اندازه یک سوله بزرگ ممکن است متغییر باشد.برخی از آنها در کارخانه و برخی دیگر در محل اجرا می شوند که در ادامه چند نمونه از پرکاربرد ترین آنها را تشریح نموده ایم.

ساخت انواع کانکس انباری


برای قرار دادن اشیایی که گاه به گاه به آنها نیاز پیدا می کنیم و درون فضای خانه جایی برای آنها نداریم ، بخصوص در واحد های آپارتمانی کوچک نیاز به فضایی بنام انباری داریم که معمولا بصورت پیش فرض در اکثر ساختمان های آپارتمانی وجود دارد اما در بعضی از آنها که چنین فضایی تعبیه نشده است کانکس راکو سازه ای را معرفی کرده که بخوبی نیاز آنها را برطرف می کند. این سازه با نام کانکس انباری نامیده می شود که با روش ها و مصالحی مختلفی ساخته می شود. در این مطلب انواع روش های آن را به تفکیک در ادامه آورده ایم.

ساخت کانکس انباری برای واحد مسکونی


شاید برای شما هم پیش آمده باشد که واحد مسکونی در یک آپارتمان خریده اید اما انباری هایی که به واحد ها تعلق دارد یا به تعداد کافی نیست و یا ابعاد آن جوابگوی نیاز شما نبوده باشد.در این شرایط می توان از کانکس انباری جهت ایجاد فضایی برای قرار دادن وسایل استفاده کرد.می توان آن را هم در پارکینگ و هم در پشت بام قرار داد زیرا شرایط هر آپارتمان با دیگری متفاوت بوده و باید دید که بستر لازم جهت اجرای این کار در کدام محل محیا می باشد و حتی می توان در حیاط ساختمان نیز آن را اجرا نمود که در ادامه انواع روش های آن را بصورت مختصر برس نموده ایم.در هنگام اجرای این سازه باید از مابقی اعضا ساختمان رضایت کسب نمود تا ساخت آن باعث مزاحمت باقی ساکنین نگردد

ساخت انباری روی پشت بام


یکی از محل ها برای اجرای کانکس انباری پشت بام آپارتمان ها می باشد چرا که در بسیاری از آنها فضای بلا استفاده دیگری وجود ندارد و از طرفی پشت بام به نوعی مشاع و برای استفاده کلی اهالی می باشد که دارای مساحت کافی برای این کار می باشد. در هنگام ساخت در چنین فضایی باید به جهت گیری و وزش بادهای منطقه توجه نمود.

ساخت انباری در حیاط


این نیز یکی از روش های معمول برای ساخت فضایی به عنوان انبار واحد های مسکونی بشمار می رود و دارای مزایای نسبت به ساخت آن بر روی بام می باشد. بطور مثال وقتی کالا یا چیزی را می خواهیم در آن قرار دهیم ، اگر انباری در پشت بام احداث شده باشد ناگزیر باید آن را تا روی بام ببریم و در جایی که اسانسور نباشد و یا حجم کالای مورد نظر بزرگ باشد که دیگر اصلا چنین شرایطی ممکن نیست که آن را به درون انبار ببریم اما اگر سازه در حیاط خانه احداث شده باشد به راحتی ساکنین به انبار های خود دسترسی داشته و حتی با اتومبیل تا نزدیک درب آن نیز می توانند بروند

کانکس انباری ساده


این سازه برای استفاده در خانه های مسکونی و با ابعاد استاندارد 1.5 در 2 متر بوده که بنا به نیاز خریداران ابعاد آن قابل تغییر خواهد بود و گاها تا 4 متر در 2.5 متر نیز افزایش می یابد. این سازه شامل یک درب و سیستم برق کشی بوده و در واقع یک اتاق ساده پیش ساخته محسوب می شود مگر که خریدار بخواهد در آن طبقه و قفسه هایی برای قرار دادن اجناس خود تعبیه شود.

کانکس انباری آماده


گروه مهندسین راه کوشش جهت صرفه جویی در زمان خریداران و برای آنهایی که می خواهند در کمترین مدت یک انباری داشته باشند تعدادی کانکس انباری آماده با ابعاد مختلف آماده کرده است که به محض خریداری به محل می توان حمل نمود.


کانکس انباری پیش ساخته


انباری ها معمولا به دوصورت ساخته می شوند که یکی از آنها روش معمول و ساخت با مصالح بنایی می باشد که در هنگام بنا نهادن ساختمان می بایست این کار انجام شود و روش دیگر برای کمبود فضای انبار و یا جبران نبود آن در آپارتمان های مسکونی ساخت انبار پیش ساخته با مصالح پیش آماده شده می باشد.
شرایطی مناسب تر می باشد.

کانکس انباری برای کارگاه های عمرانی


کارگاه های ساختمانی و عمرانی ، همچنین شرکت های تولیدی صنعتی در مواقعی جهت تجهیز کارگاه و یا گسترش کار نیاز به فضای انباری دارند تا وسایل و ابزار آلات و یا مصالحی که در روز های آینده قرار است مورد استفاده قرار گیرد را در آن جای دهند ، در این شرایط  کانکس انباری یکی از راه حل ها برای این مسئله می باشد که با توجه به نیاز هر کارگاه ساختمانی و یا شرکت تولیدی ابعاد آن مشخص می شود و پس از ساخت به محل انتقال می یابد،اگر در این شرایط نیز بستر برای حمل سازه به محل محیا نبود مانند ساختمان های مسکونی می توان آنرا در محل نیز اجرا نمود.
هنگامی که کانکس انباری برای یک واحد صنعتی تولیدی و یا کارگاه عمرانی ساخته می شود بهتر است فضایی برای استقرار انباردار و بایگانی اسناد مربوط به ورود و خروج به انبار برای آن در نظر گرفته شود و همینطور درب و قفل ها باید به گونه ای ساخته شوند که امکان سرقت از آنها در زمان هایی که انبار دار در آن حضور ندارد نباشد.

قیمت کانکس انباری


برآورد هزینه های ساخت یک ئستگاه کانکس انباری با توجه به مساحت ، شرایط ساخت و نوع مصالح مصرفی آن تعین می شودو ممکن است دو سازه با ابعاد یک سان به دلیل اختلاف در نوع مصالح قیمت یکسانی نداشته باشند. همچنین هزینه خرید نوع آماده و تحویل درب کارخانه با حالت اجرا در محل آن متفاوت است اما برای اطلاع از حدود قیمت کانکس انباری آماده یک سازه 2*1 متر انباری آماده در حالت تحویل درب کارخانه حدود 1/900/000 تومان برای نوع سبک و نوع های سنگین و یا ساندویچ پانل تا 5/000/000 ممکن است پیش برود.

کانکس انباری دست دوم


در برخی مواقع نیز کاراه های ساختمانی و یا حتی مسکونی پس از رفع نیاز خود سازه انباری را به تولید کننده گان آن می فروشند و آنها نیز برای فروش آن به عنوان کانکس انباری دست دوم ، آنها را به محل خود منتقل می کنند. اگر شما نیز برای استفاده کوتاه مدت و یا برای کاهش هزینه های خرید انبار پیش ساخته به دنبال سازه دست دوم هستید می توانید با دفتر فروش گروه مهندسین راه کوشش در این رابطه تماس برقرار کرده و قیمت ها و شرایط آنها با خبر شوید.
گروه مهندسین راه کوشش - کانکس راکو

تمامی حقوق محفوظ است