کانکس شیشه ای

کانکس شیشه ای

کانکس شیشه ای
اشتراک گذاری :

کانکس شیشه ای سازه ای پیش ساخته با جداره دیواره های شیشه ای می باشد که برای استفاده های مختلفی از جمله دفاتر لوکس اداری ، فروشگاهی و کافی شاپ مورد استفاده قرار می گیرد.استفاده از دیواره های شیشه ای ممکن است فقط در یک ضلع و یا برای هر چهار ضلع باشد. دلیل این امر ایجاد دید مناسب به بیرون بوده که در برخی موارد برای جلوگیری از تابش مستقیم خورشید از شیشه های دودی برای این کانکس استفاده می کنند و یا قسمتی از دیواره ها که به سمت نور جنوب است را از مصالح دیگری در نظر می گیرند تا درون سازه نور خورشید موجب اختلال فعالیت نگردد.

مشخصات کانکس شیشه ای

تنوع در نوع کاربرد کانکس شیشه ای باعث می شود تا نتوان یک مشخصات فنی ثابت را برای همه آنها در نظر گرفت چرا که محاسبات سازه ای برای ابعاد هرکدام و همچنین امکانات داخلی آنها متفاوت بوده اما استاندارد هایی وجود دارد که در هنگام طراحی کانکس با جداره های شیشه ای باید مد نظر قرار داده شود. مهمترین این نکات به ترتیب اولویت در ادامه آمده است.

اسکلت کانکس شیشه ای

مهمترین نکته در هنگام ساخت کانکس شیشه ای توجه به وزن شیشه و حالت شکننده بودن آن است. چرا که برای مقاومت جداره هاحتما باید از شیشه های سکوریت استفاده کرد و این شیشه ها معمولا وزن زیادی دارند. از این رو وزن کلی سازه افزایش یافته و برای جابجایی و اینکه در هنگام حمل و نقل کانکس دچار پیچیدگی نشده و حادثه آفرین نشود می بایست حتما برای ستون ها آهن آلات سنگین با ضخامت بالا در نظر گرفته شود که به وسیله جوش ممتد استاندارد به یکدیگر متصل و تشکیل یک چهارچوب مستحکم برای نصب شیشه ها را بدهند.همچنین برای شاسی کف آنها استفاده از تیر آهن بصورت دورکلاف با قید های فرعی و میانی تیر آهن نیز پیشنهاد می گردد.

امنیت کانکس شیشه ای

نکته دیگری که تمامی خریداران کانکس شیشه ای می بایست مدنظر قرار دهند بحث امنیت سازه در برابر سرقت می باشد چرا که در بسیاری از کاربری ها اشیا یا اسناد مهمی درون آنها قرار گرفته و با توجه به جداره های شیشه ای ممکن است مورد سرقت قرار گیرد. از این رو معمولا این نوع سازه در فضا هایی که تحت نظر نیروی حراستی قرار گرفته و یا در کل طول شبانه روز دوربین های مداربسته نیز سازه را تحت نظر دارند استفاده می شود. مانند داخل مجموعه ها ، بیمارستان ها ، محوطه شرکت ها و دانشگاه ها ، شهر بازی ها و مواردی از این دسته.
کانکس شیشه ای

کاربرد کانکس شیشه ای

این سازه همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد کاربرد های متفاوتی داردکه از جمله مهمترین آنها کانکس فانتزی برای استفاده دفاتر اداری لوکس و کیوسک های حراستی می باشد. اما در بحث فروشگاهی و کافی شاپ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.کاربری دیگری که تامنون برای آن تعریف شده کانکس اتاق سیگار و ایستگاه کتابفروشی بوده است و ممکن است در آینده به اعضای خانواده محصولات شیشه ای کاربری های دیگری نیز افزوده شود.
کانکس شیشه ای
سوالات متداول درباره کانکس شیشه ای
میشه برای شیشه ها حفاظ نصب کرد؟

بله . هم می توان برای اینکه حفاظ ها از زیبایی سازه کم نکنند آنها را بصورت نرده های پلکانی از داخل نصب نمود یا هم بصورت کشویی و بازشو مشابه حفاظ های آکاردئونی از بیرون نصب کرد. همچنین راهکار دیگر همانگونه که در متن اصلی اشاره شد استفاده از کرکره های برقی برای پوشاندن سطح شیشه های کانکس راهکار دیگری برای این موضوع می باشد.
آیا در هنگام حمل نیاز است که شیشه ها بازشوند؟
این موضوع تا حد زیادی به نسبت ابعاد شیشه ها به کل سازه داشته که در هنگام خرید ، بخش فروش کانکس راکو این موضوع را کامل برای شما توضیح خواهند داد اما در سازه هایی که دیواره های آنها تمام قد شیشه است ، در هنگام جابجایی لازم است که ابتدا شیشه ها باز شده و پس از انتقال به محل جدید مجدادا شیشه ها را نصب کنید و در هر بار جابجایی می بایست این کار انجام شود که باز کردن شیشه ها اگر چه کار تخصصی و پیچیده ای نیست اما نیازمند تکنسین خاص خود می باشد.
آیا قواره های بزرگ می تواند از نوع دوجداره باشد تا هم عایق صدا و هم دمای داخل سازه را حفظ نماید؟
بله . هم می توان از شیشه های سکوریت تک جداره با ضخامت های 10 میلیمتر استفاده کرد و هم از شیشه های دوجداره استفاده کرد البته در صورت ضرورت این کار را انجام دهید چرا که در صورت استفاده از شیشه های دوجداره هنگام باز و بسته کردن آن با دشواری بیشتری روبرو بوده و وزن شیشه ها نیز نسبت به تک جداره آن بیشتر خواهد شد.
گروه مهندسین راه کوشش - کانکس راکو


تاریخ :۱۳۹۶/۹/۱۰ کانکس شیشه ای میتوان درب برقی برای شیشه بزارید
تمامی حقوق محفوظ است