کانکس سرایداری

کانکس سرایداری

کانکس سرایداری
اشتراک گذاری :

کانکس سرایداری یکی از محصولات کانکس راکو برای استفاده به عنوان محل سکونت سرایدار یا نگهبان در مجموعه های مختلف و حتی باغ و آپارتمان می باشد.در این مطلب تلاش شده تا با تمامی مراحل و روش های ساخت آن به همراه جزئیات توضیحاتی ارائه شود و با کاربرد و انواع آنها آشنا شویم.

کاربرد کانکس سرایداری


در برخی از ساختمان و مجتمع ها بخصوص آنهایی که واحد های زیادی دارند برای رسیدگی به امور ساختمان از جمله امور نظافتی و خدماتی یا امنیت و نگهبانی نیاز به یک نفر نیرویی دارند که بصورت 24 ساعته در آنجا حضور داشته باشد. معمولا برای اینکه شخص بتواند دائما در محل حضور داشته باشد می بایست محلی برای زندگی خود و خوانواده آن در نظر گرفته شود.در برخی موارد هنگام ساخت بنا این محل با عنوان اتاق یا سوئیت سرایداری تعبیه می شود اما در بسیاری از ساختمان ها این شرایط مهیا نبوده و در برخی نیز به علت تغییر کاربری از مسکونی به اداری این نیاز بعد ها بوجود آمده است و برای ایجاد چنین فضایی اقدام به تهیه سازه پیش ساخته ای بنام کانکس سرایداری می کنند. یکی دیگر از پرکاربرد ترین این نوع کانکس نیز برای استفاده به عنوان سرایدار یا باغبان های درون ویلا ها و ملک های شخصی می باشد به این ترتیب که یک سازه در گوشه از ملک به عنوان محل سکونت سرایدار یا باغبان قرار داده و در ایمام مختلف سال رسیدگی به امور باغ را بر عهده می گیرد.

امکانات کانکس سرایداری


با توجه به تعریف های فوق امکانات و ابعاد کانکس سرایداری با توجه به مقدار فضای موجود متفاوت بوده و در بسیاری از موارد بخصوص در آپارتمان ها معمولا سرویس بهداشتی و حمام مجزایی درون پارکینگ وجود دارد که برای استفاده سرایدار در نظر می گیرند و سازه بصورت سالنی با آبدارخانه می باشد . اما در صورتی که چنین شرایطی مهیا نباشد می بایست این سازه دارای حمام ، توالت ، کابینت آشپز خانه بوده که تمامی نیاز های اولیه یک خوانواده کوچک را بتواند برطف کند و اگر مساحت موجود اجازه دهد می تواند دارای یک اتاق خواب مجزا از اتاق اصلی نشیمن نیز باشد.

قیمت کانکس سرایداری


برآورد هزینه ها و قیمت تمام شده ساخت کانکس سرایداری می بایست بر اساس متراژو امکاناتی که مورد درخواست خریدار است صورت گیرد چرا که این سازه را با انواع مصالح مختلف می توان تولید نمود و تا زمانیکه نوع مصالح به همراه ابعاد و امکانات داخلی آن مشخص نگردد برآورد هزینه آن غیر ممکن و با تلرانس بسیار زیاد خواهد بود.

ساخت کانکس سرایداری در محل


در بسیاری از موارد یاد شده به علت اینکه سازه می بایست در حیاط پشتی و یا پارکینگ قرار گیرد و در چنین فضا هایی امکان اینکه سازه ابتدا در کارخانه ساخته و سپس به محل مورد نظر حمل گردد وجود نداشته و برای اینکه بتوانیم یک کانکس سرایداری در چنین مکان هایی نصب کنیم نیاز مند آن است که از روش ساخت در محل برای این منظور استفاده کنیم و بجای حمل سازه آماده ، مواد مورد نیاز جهت ساخت را به آنجا انتقال و توسط تکنسین های فنی و نیرو های متخصص بنا را در محل اجرا نمائیم.

گروه مهندسین راه کوشش - کانکس راکو


تمامی حقوق محفوظ است